Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ESYAV 2016 GENEL KURULU YAPILDI

Kızılcahamam Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma vakfı ESYAV; kuruluşunun 30 senesinde, 21. genel kurulunu Ankara Ticaret Odası meclis salonunda, 13.03.2016 pazar günü saat 11.00 de her kesimden hemşerilerimizin katıldığı kalabalık bir toplantı ile gerçekleştirdi.
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan genel kurulda, hafız Kurban Kumaş hoca efendinin okuduğu Kur’an ile devam edildi.
Açılış ve hoş geldiniz konuşmasını Vakıf Başkanı Ömer Faruk Altınordu yaptı.
Divan Başkanlığına; Ostim Başkanı, vakıf mütevelli heyet üyesi, Orhan AYDIN, kâtip üyeliklere Sedat Çimen ve Mustafa Köseoğlu oybirliği ile seçildiler.
Divan Başkanının kısa bir konuşmasından sonra vakfın kuruluşundan günümüze faaliyetlerini anlatan tanıtım filmi gösterildi. Geçmişin güzellikleri yâd edildi, eskisi ile yenisi ile hizmet edenler, yöremizden yetişip iz bırakan kişiler kısaca anlatıldı.
Vakıf Başkan vekili Hüdaverdi Çakır’ın, vakfın geçmiş ve gelecekteki faaliyetleri, projeleri, hedefleri ile ilgili konuşmasından sonra sivil toplum kuruluşları adına Celaleddin Uludağ konuşma yaptı. Kızılcahamam belediye başkanı muhittin Güney, Keçiören belediye başkanı Mustafa AK’tan sonra eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof.Dr. Emrullah İŞLER, günümüzde 1.500 öğrenciye yakın burs veren yerel vakfın olmadığı, yeri geldiğinde herkese örnek olarak gösterdiğini ve vakfımızla gurur duyduğunu belirtti. On binlerce öğrenciye burs veren, çeşitli kültürel faaliyetlerde bulunan ESYAV’a destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ettiği konuşmasında vakfın gelecekte çok daha güzel hizmetlere imza atacağına inandığını söyledi.
Konuşmalardan sonra ikramlar için ara verildi. Daha sonra tekrar toplanan mütevelli heyeti; gündem maddelerini görüştü, vakfın kamu yararı statüsü çerçevesinde vergi muafiyeti alması için gerekli çalışmalar ve vakıf senedi değişikliklerinin yapılması oy birliği ile kabul edildi. Dilek ve temennilerden sonra ESYAV genel kurulu sona erdi.

BİLGİLER
tarafından 21 Mart 2016 - 23:47 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.426 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

ANKARA 5 Günlük Hava Tahmini
Başkanımız
Haber Köşesi
Kemal Güran’ın Kaleminden
"Vakıflar, yöneticilerine Allah'ın birer emanetidir. Emanete ihanet ise büyük günahlardandır. Vakıf yöneticilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de vakfımızın hizmetlerini gönüllülük bilinci içinde, maddi, manevi özverilerle geliştirip genişletmelerini ümit etmekteyiz. Çalışmak bizden başarı yüce Allah'tandır. ESYAV'ın kuruluşundan günümüze kadar vakfımıza hizmet verenlere uzun, sağlıklı ve mutlu ömürler dileriz. Ölenlere yüce Allah'tan rahmet niyaz ederiz."
Vakfımızın Banka Hesap Bilgileri
"Hayır işleyiniz ki, kurtuluşa eresiniz."
Ayet-i Kerime

"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Hadisi Şerif

Vakfımız, Yüksek Öğrenim Öğrencileri Burs Ödemeleri İçin Yardımlarınızı Bekler.

Kızılcahamam Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı
Vakıfbank Ankara Şubesi
IBAN: TR250001500158007285346288
esyav.com Ziyaretçi Sayısı
İletişim Bilgilerimiz
Hacıbayram Mahallesi Şehit Keskin Sokak No:9 Altındağ/Ankara

0312 322 1201 - 0312 322 1269

Whatsapp İletişim 03123221201

esyavvakfi@gmail.com - info@esyav.com