Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ESYAV’IN GELENEKSEL İFTARI 2014

  Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (ESYAV)tarafından her sene Ramazan ayının ilk haftasında düzenlenen iftar yemeği, 04 Temmuz 2014 Cuma günü Ankara Keçiören Halil İbrahim Sofrasında gerçekleşti.1.000 kişinin katıldığı iftar yemeğinde hemşerilerimiz bir araya geldiler.
İftar öncesi, Hafız Kurban Kumaş ve Hafız Seyit Ali Çeviktarafından Kur’an-ı Kerim ve kasideler okundu. Hafız Seyit Ali Çevik’in okuduğu ezandan sonra iftar yapıldı.
ESYAV’ın kuruluşundan günümüze kadar hizmetlerini özetleyen kısa bir tanıtıcısinevizyongösteriminden sonraprogramın sunucusu İsmail Sarıhan iftara katılanları kısaca özetledi ve konuşma yapacak şahısları sırasıyla kürsüye davet etti.
VakıfYönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Altınordu ve Başkan Vekili Hüdaverdi Çakır,vakfın faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdiler. Daha sonra vakfın kurucu üyesi ve ilk başkanı olanAnkara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci vakfın kuruluşundan günümüze kadar geçen sürede yapılanları değerlendiren bir konuşma yaptı. Daha sonra Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Erdem veBaşbakan Yardımcısı Prof.Dr. Emrullahİşler yaptıkları konuşmalarda ESYAV’ın eğitime verdiği önemi dile getirdiler. Üniversite öğrencilerine verilen bursların birçok gencimizin yetişmesine vesile olması açısından vakfın önemli bir hizmet ifa ettiğini, ESYAVvakfının ramazan ayında hemşehrilerimizi bir araya getirmesinin çok önemli olduğunu, bu beraberlikte tanışma, yardımlaşma ve kaynaşmanın öne çıktığını ifade ettiler.       Başbakan yardımcısıProf.Dr. Emrullah İşler, Yöremiz ehli hayır insanların desteği ile ESYAV Vakfının daha fazla öğrenciye burs verebileceğini belirterek, önümüzdeki dönem müracaat eden öğrencilerin tamamına hemşerilerimizin burs verilebileceği, bu konuda, hemşerilerimiz gerekli yardımlaşma ve dayanışmayı kendi araların gösterdiklerini belirtti.
ESYAV’ın iftar programına; Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Emrullah İşlerYargıtay Başkanı Ali Alkan, Ankara MilletvekiliProf. Dr. Mustafa Erdem,Yargıtay üyeleri; Muhsin Şentürk,Seyfettin TuncerMustafa Sarıçam,Kalkınma Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Ahmet Yaman,Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Çamlıdere Kaymakamı Halit Yıldız, Polatlı Kaymakamı Osman Bilgin, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner CanAhmet Aslanoğlu, Âdem Ceylan,eski Çeltikçi Belediye Başkanı Hidayet Demirhan, Kızılcahamam müftüsü Tahsin Aydın, Çamlıdere müftüsü Hüseyin Dinler,Ostim Başkanı Orhan Aydın katıldılar.
Ak Parti İl Yöneticilerinden Nail Çimen,Başkent Ankara Konseyi Platformu Genel Koordinatörü gazeteci-yazar Mehmet Akyol, Ankara Dernekler Federasyonu BaşkanıCelaleddin Uludağ, Çamlıdere Dernekler Birliği Başkanı Yusuf Sarışen, Çamlıdere Doğa Dostları Derneği Başkanı Faruk Çalışıcı ve Kurucu Başkanı Ali Öcal, Kızılcahamam- Çamlıdere İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Erol Gökmen, Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Başkan vekili ve Kızılcahamamlılar Derneği başkanı Beyhan Sarı, Kızılcahamam- Çamlıdere İşadamları Derneği Başkanı İsmail Sarıhan,Kızılcahamam-Çamlıdere Dernekler Federasyonu Başkanı Selçuk Solmaz, Yabanabat Derneği Başkanı Selim Şenol da ESYAV’ın iftar sofrasını onurlandıran sivil toplum kuruluşları idi.
İşadamlarımızdan, Mustafa Özcan, Mustafa Akan, Kamil Bostan, Osman Tokur, İbrahim Özcan, Osman Aydın,Osman Sancak, Sacid Güran, Sedat Işık ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren değerli hemşerilerimizde iftarda bulundular.
Ankara Defterdarı Hidayet Altınbaş,Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal, Tarım BakanlığıBalıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Durali Koçak, İller Bankası Genel Müdür Vekili Tuncay Karaman, Rekabet Kurumu üyesiKemalettin Metin, DPT Daire Başkanı Hüseyin Avni Metinve çeşitli bakanlıklarda ve kuruluşlarda görevlibürokrat ve yöneticiler de ESYAV’ın iftarında hemşehrilerimizle beraber oldular.

   Bunların yanı sıra, akademisyenler, müftüler, ilim adamları, hoca efendiler ve din görevlileri, mimar, mühendis ve müteahhitler, hukukçular, avukatlar,eğitimciler, uzmanlar, doktorlar, başhekim ve sağlık çalışanları, çeşitli sektörlerden iş adamları ve sanayiciler,sendikaların şube yetkilileri, banka ve sigorta sektörü çalışanları,Ostim, Gimat, İvedik Organize Sanayi Siteler, otomotiv ve oto lastik, kuyumcu esnafı,İl genel meclisive belediye meclis üyeleri, ilçe belediye encümen üyeleri,Kızılcahamam-Çamlıdere köy muhtarları ve köy dernek başkanları, çeşitli sektör ve değişik bölgelerden esnaflar,resmi, özel, çeşitli kurum çalışanları ve emekli hemşehrilerimiz deESYAV’ın iftarına katıldılar.
Yöremizin yerel basını olarak, Kızılcahamam Haber, Kızılcahamam Ana Haber,  Kızılcahamam Çıtak Haber, Kızılcahamam Postası,Soğuksu Haberin de katıldığı iftar programından sonra hemşehrilerimiz kendi aralarında sohbet ettiler, hasret giderdiler.
(ESGEB) Esyav Gençlik Birimine mensup öğrencilerimizin de görev yaptığı iftar programından sonra hemşehrilerimiz bahçede gençlerle fotoğraf çektirdiler.

BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2014 - 02:09 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 3.620 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

ANKARA 5 Günlük Hava Tahmini
Başkanımız
Haber Köşesi
Kemal Güran’ın Kaleminden
"Vakıflar, yöneticilerine Allah'ın birer emanetidir. Emanete ihanet ise büyük günahlardandır. Vakıf yöneticilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de vakfımızın hizmetlerini gönüllülük bilinci içinde, maddi, manevi özverilerle geliştirip genişletmelerini ümit etmekteyiz. Çalışmak bizden başarı yüce Allah'tandır. ESYAV'ın kuruluşundan günümüze kadar vakfımıza hizmet verenlere uzun, sağlıklı ve mutlu ömürler dileriz. Ölenlere yüce Allah'tan rahmet niyaz ederiz."
Vakfımızın Banka Hesap Bilgileri
"Hayır işleyiniz ki, kurtuluşa eresiniz."
Ayet-i Kerime

"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Hadisi Şerif

Vakfımız, Yüksek Öğrenim Öğrencileri Burs Ödemeleri İçin Yardımlarınızı Bekler.

Kızılcahamam Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı
Vakıfbank Ankara Şubesi
IBAN: TR250001500158007285346288
esyav.com Ziyaretçi Sayısı
İletişim Bilgilerimiz
Hacıbayram Mahallesi Şehit Keskin Sokak No:9 Altındağ/Ankara

0312 322 1201 - 0312 322 1269

Whatsapp İletişim 03123221201

esyavvakfi@gmail.com - info@esyav.com