Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ESYAV’IN GELENEKSEL İFTARI 2017

Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (ESYAV) tarafından her sene düzenlenen geleneksel iftar yemeği bu yıl 02 Haziran 2017 cuma günü Ankara Altındağ Kültür Sarayı’nda gerçekleşti.

         İftar öncesi, Hafız Seyit Ali Çevik tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Hafız Seyit Ali Çevik’in okuduğu ezandan sonra iftar yapıldı.

        Vakfın kuruluşundan günümüze kadar hizmetlerini özetleyen kısa bir tanıtıcı Sinevizyon gösteriminden sonra sırası ile ESYAV Başkanı Prof.Dr. Hasan Ayrancı açılış konuşması yaptı. Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliğinin ESYAV vakfının eğitime desteklerinden dolayı hazırlamış oldukları plaketi, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız vakıf başkanı Prof.Dr. Hasan Ayrancı’ya takdim etti. Vakıf Başkan vekili Hüdaverdi Çakır ve eski Başbakan yardımcılarından, Güvenlik ve İstihbarat komisyonu başkanı Ankara milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler birer konuşma yaptılar.

          Ankara Milletvekilleri Prof.Dr. Emrullah İşler ve Prof.Dr. Mustafa Erdem, Ostim Başkanı Orhan Aydın, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Çamlıdere Kaymakamı Köksal Mutlu, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Mesleki Yeterlilik Başkanı Âdem Ceylan,  Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal, Tarım Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Durali Koçak, Emniyete Genel Müdür yardımcısı Adem Çakıcı, Ankara Halk Ekmek Genel Müdür Yardımcısı ve Büyük Şehir Encümeni Durali Keleş, ve çeşitli bakanlık ve resmi kurumlarda görevli diğer bürokrat ve yöneticiler ESYAV’ın iftarında hemşehrilerimizle beraber oldular.

       Başkent Anadolu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı, gazeteci-yazar Mehmet Akyol, Başkent Ankara Dernekleri Federasyonu Başkan vekili Beyhan Sarı, Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Celaleddin Uludağ, Çamlıdere Dernekler Birliği Başkanı Yusuf Sarışen, Çamlıdere Doğa Dostları Derneği Başkanı Barbaros Yılmaz ve Kurucu Başkanı Ali Öcal, Yabanabat Derneği Başkanı Selim Şenol ve bu derneklerin üyeleri de ESYAV’ın iftar sofrasını onurlandıran sivil toplum kuruluşları idi.

      Yargı mensubu hâkim, savcı ve avukatlar, fakülte yöneticileri ve akademisyenler, müşavir, genel müdür, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri, çeşitli partilerin il ve ilçelerinde görevli yöneticiler, İl Meclis üyeleri, ilçe belediye meclis üyeleri, müftüler, ilim adamları, hoca efendiler ve din görevlileri, eğitimciler, uzmanlar, doktorlar, başhekim ve sağlık çalışanları, çeşitli sektörlerden iş adamları ve sanayiciler, banka ve sigorta sektörü çalışanları, Ostim, Gimat, İvedik Organize Sanayi, Siteler, otomotiv ve oto lastik, kuyumcu esnafı, Kızılcahamam-Çamlıdere köy muhtarları ve köy dernek başkanları, çeşitli sektör ve değişik bölgelerden esnaflar, resmi, özel, çeşitli kurum çalışanları ve emekli hemşehrilerimiz de ESYAV’ın iftarına katıldılar. Yöremizin yerel basını olarak, Kızılcahamam Haber, Kızılcahamam Çıtak Haber, Soğuksu Haberin de katıldığı iftar programında (ESGEB) Esyav Gençlik Birimine mensup öğrencilerimiz de görev aldılar. İftar programından sonra hemşehrilerimiz kendi aralarında sohbet ederek hasret giderdiler. Senede bir gün ESYAV’ın iftarı vesilesi ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.

BİLGİLER
tarafından 07 Haziran 2017 - 00:28 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.973 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

ANKARA 5 Günlük Hava Tahmini
Başkanımız
Haber Köşesi
Kemal Güran’ın Kaleminden
"Vakıflar, yöneticilerine Allah'ın birer emanetidir. Emanete ihanet ise büyük günahlardandır. Vakıf yöneticilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de vakfımızın hizmetlerini gönüllülük bilinci içinde, maddi, manevi özverilerle geliştirip genişletmelerini ümit etmekteyiz. Çalışmak bizden başarı yüce Allah'tandır. ESYAV'ın kuruluşundan günümüze kadar vakfımıza hizmet verenlere uzun, sağlıklı ve mutlu ömürler dileriz. Ölenlere yüce Allah'tan rahmet niyaz ederiz."
Vakfımızın Banka Hesap Bilgileri
"Hayır işleyiniz ki, kurtuluşa eresiniz."
Ayet-i Kerime

"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Hadisi Şerif

Vakfımız, Yüksek Öğrenim Öğrencileri Burs Ödemeleri İçin Yardımlarınızı Bekler.

Kızılcahamam Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı
Vakıfbank Ankara Şubesi
IBAN: TR250001500158007285346288
esyav.com Ziyaretçi Sayısı
İletişim Bilgilerimiz
Hacıbayram Mahallesi Şehit Keskin Sokak No:9 Altındağ/Ankara

0312 322 1201 - 0312 322 1269

Whatsapp İletişim 03123221201

esyavvakfi@gmail.com - info@esyav.com